Enes Atlı

Ziraat Bankası Spor Kulübü alt yapısından A Takıma katıldın A takım ile ilk maçında neler hissettin?
Alt yapıda oynarken en büyük hayalim A Takımda oynamaktı. Bu hayalimi uzun uğraşlarım sonucunda ulaştım. Takımımızda birbirinden kaliteli ve tecrübeli dünya yıldızları var. Onlar ile aynı antrenmana çıkmak bile bir ayrıcalık. İlk maçıma Maliye ile oynanan hazırlık karşılaşmasında çıktım. Tabi ki üzerimde büyük bir heyecan vardı. Ama maç oynadıkça bu heyecanımı yavaş yavaş kontrol ediyorum.

Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün 3. Lig 3 takım projesinin sana ne gibi katkıları oldu?
3.lig 3 takım projesi alt yapılarda oynayan sporcular için gerçekten büyük bir fırsat ve deneyim arz ediyor. Sonuçta bir lig maratonu yaşıyorsunuz. Kendinizden yaşça büyük ve yabancı oyuncular ile karşılaşıyorsunuz. Lig süresince çok önemli derecede bir deneyim kazanıyorsunuz. 

Takım içerisinde tecrübeli oyuncuların sana katkıları neler?
A Takımdaki abilerim bu süreçte bana çok yardımcı oluyorlar. Onlarla oynamak gerçekten bana önemli bir deneyim katıyor. Bana karşı ilgili ve motivasyonumun artmasında önemli rol oynuyorlar.

Takımımız lige iyi bir başlangıç yaptı neler söylemek istersin?
Sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Milli takımlarda bulunmamız nedeni ile ilk antrenmanlara katılamadık. Fakat milli takımlardan döndükten sonra hem fiziksel hem mental olarak hazırdık. İzmir’de TSYD Turnuvası oynadık ve bu turnuvayı şampiyon olarak tamamladık. Lige de iyi bir başlangıç yaptık. Umarım devamını en iyi şekilde getirip hedeflerimize ulaşırız.