Konya Spor Okulu

“10 İl 10 Milli Sporcu” projemizin on ilinden biri de Konya Spor Okullarıdır. Konya Spor Okullarımızın antrenörlük görevini Rasim Acar yapmaktadır. Bölgenin başarılı antrenörlerinden olan Rasim Acar, altyapılarımıza birçok oyuncu kazandırmıştır.

Konya Spor Okullarımız antrenmanlarını Konya Büyükşehir Belediye Spor Salonu’nda gerçekleştirmektedir.

Rasim Acar 10 il 10 Milli Sporcu projesinde Yusuf Eken’i Ziraat Bankası Spor Kulübü alt yapısına kazandırmıştır. 

Rasim Acar

08.12.1973 yılında Eskişehir’de doğdum. İlk, orta lise ve üniversite (BESYO) eğitimimi Eskişehir’de bitirdim.

Voleybolla tanışmam 7 yaşında oldu çünkü amcam milli bir voleybolcuydu.

Sırasıyla birçok kulüpte top oynadım (1. 2.3. liglerde). Sporculuğum 20 yıl sürdü, daha sonra Konya’ya öğretmen olarak atamam yapıldı. Yıl 1998 Konya’da 2. ve 3. Liglerde hem top oynadım hem de antrenörlük yaptım (DSİ Spor, Akademi Spor, Meram Belediye, Emniyet Spor, Doğanhisar Spor). Konya’da antrenörlüğümün her devresini yaşadım. Antrenör olarak ta 1., 2., 3. Liglerde çalıştım. Alt yapılarda sayısız maçlar yaptım. İl karmalarında çalıştım. Federasyonla beraber kamplarında antrenör olarak görevler aldım. Derken bir gün Ziraat Bankası’nın 10 ilde 10 milli voleybolcu projesiyle tanıştım 
Sayın Kazım Hidayetoğlu’nun bir telefonuyla heyecanlandım. İçi hedef dolu bir proje, müthiş dedim ve başladık çalışmaya. Projenin amaçlarına ulaşması için var gücümle çalıştım, bu sayede Ziraat Bankası’na bir milli voleybolcu kazandırdık, Yusuf Eken. Bu beni çok ama çok heyecanlandırdı. Çünkü Konya’dan çıkan ilk milli voleybolculardan ve tüm Konya’daki çocukların ufkunu açacak bir iş olmuştu. Aynı zamanda bu projede çalışan müthiş ekibin farkına vardım ve iyice gururlandım. Yani başarılar tesadüf değildi ve projeye daha da bağlandık ve kocaman aile olduk. Benim için spor anlamında Türkiye’nin en iyi ve amacına ulaşan projesi. 

Aynı zamanda Beden Eğitimi öğretmenliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi Voleybol takımının Baş antrenörlüğünü yapmaktayım.

2. sınıf spor yöneticiliği öğrencisi olup evli ve iki çocuk sahibiyim. Ziraat Bankası’nın bu projesinde bulunmaktan, 4. Kademe bir voleybol antrenörü olarak gurur duyuyorum. Proje kapsamında çalışmaya devam eden 52 çocukla yolumuzda yürümekten ve nice milli sporcular yetiştirmekten vazgeçmeyeceğiz .

İletişim

Kılıçarslan IMBK Teknik Mesleki Eğitim Lisesi, Karatay Mahallesi, Konya

Tel: 0505 210 41 96

E-mail: rasim21041@gmail.com

 

Foto Galeri