Emre Savaş

VOLEYBOL KARİYERİNE NASIL BAŞLADIN?
Voleybola Burak sayesinde başladım. 8.sınıftaydım, bir gün beden eğitimi dersinde öğretmenim odasına çağırdı, odaya girdiğimde Burak ve Ziraat Bankasından antrenör vardı. Oturduk konuştuk, ders bittiğinde ailemle paylaştım bu durumu o günden beri Ziraat Bankası Spor Kulübü için ter döküyorum.

BURAK GÜNGÖR’DEN BAHSEDER MİSİN?
Burak’a ne kadar teşekkür etsem az olur, iyi ki bu kadar ısrarcı olmuş diyorum. Voleybola başladığım günden beri beraberiz diyebilirim Burak’la. Burak çok olgun düşünen biri yeri geldiğinde abilik yaptı, yeri geldiğinde beraber gülüp eğlendik, yeri geldiğinde de aynı sahada üzüldük. Saha içinde onunla oynamaktan zevk alıyorum, birbirimize güven verdiğimizi düşünüyorum.

MİLLİ TAKIM FORMASINI KAÇ KEZ GİYDİN?
7 yıldır milli takım forması giyiyorum. Yıldız, genç, U23 ve A milli takım formalarını giydim bu süreler içinde. TVF Spor Lisesi, 93 ve 95 jenerasyonu için mükemmel bir nimet oldu bu jenerasyonun bir çok şey başaracağına eminim.

ZİRAAT BANKASI TARAFTARINDAN BAHSEDEBİLİR MİSİN?
Benim için en önemlisi sahada güçlü durmak ve son sayıya, top yere düşene kadar her top için mücadele etmek Ve kafamı tribüne çevirdiğimde 7'den 70'e taraftarlarımızı görebiliyorum, bu beni mutlu ediyor. Söylediğim gibi biz büyük bir aileyiz ve her maçımıza gelen bu zamana kadar bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz.

BERABER OYNADIĞIN VE SENDE EN ÇOK İZ BIRAKAN OYUNCU KİM?
Sahada bazen en genç oyuncu olmak zor olabiliyor. Sahanın içerisinde beni rahatlatan insanlar gerek tecrübeleriyle gerek benimle konuşmalarıyla beni oldukça rahatlatıyorlar. Bununla birlikte de galibiyet geliyor. Takımdaki kimseyi birbirinden ayıramam bu oyuncularla oynamak beni mutlu ediyor.

ZİRAAT BANKASI’NDAKİ HEDEFİN NE?
Uzun yıllar bu takımda forma giymek ve başarılar elde etmek istiyorum.

VOLEYBOL KARİYERİN BOYUNCA UNUTAMADIĞIN BİR ANIN VAR MI?
Unutamadığım anlardan biri Şampiyonlar Ligi’ndeki Belchatow maçıydı. Tribünlerde 14000 seyirci vardı ve ben ilk kez böyle bir atmosferde oynadım adeta arkadaşlarıma sesimi duyuramıyordum .