Enes Atlı

Voleybola nasıl başladın?
Voleybola 9. sınıfta beden eğitimi öğretmenim sayesinde başladım. Beden eğitimi öğretmenimin beni voleybol maçlarına götürmesi ile voleybola olan ilgim ve hevesim artmaya başladı. Daha sonra kendi çapımda yıldız oyuncuları internet sitelerinde takip etmeye başladım. Voleybol ile gün geçtikçe bilgi sahibi oldum. Daha sonra okul takımında oynayarak voleybola ilk adımımı attım. 

Alt yapıya seçildikten sonra ne düşündün? Nasıl çalıştın?
Ziraat Bankası alt yapısına katıldıktan sonra hayatımda önemli değişiklikler oldu. Alt yapıya katıldıktan sonra bir yerlere gelebilmek için çok çalışmam gerektiğinin farkındaydım. Alt yapılardan bu sezon A Takıma kadar yükselerek bu kulübe geldiğim ilk günkü hedefimi gerçekleştirdim. Şuan ki hedefim uzun yıllar takımımı hizmet ederek kupalar şampiyonluklar yaşamak olacak.

Alt yapılardan A Takıma yükselme başarın var. Alt yapılarda oynayan genç yeteneklere neler tavsiye edersin?
İlk olarak kendilerine bir hedef koymalarını ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarını tavsiye ediyorum. Tabi ki hedeflere ulaşıldıktan sonra üzerine farklı hedefler koyarak ilerlemeniz gerekiyor. Her güzel şeye ulaşabilmek için çok çalışmak gerekiyor. 

Ziraat Bankası Spor Kulübü alt yapısından A Takıma katıldın A takım ile ilk maçında neler hissettin?
Alt yapıda oynarken en büyük hayalim A Takımda oynamaktı. Bu hayalimi uzun uğraşlarım sonucunda ulaştım. Takımımızda birbirinden kaliteli ve tecrübeli dünya yıldızları var. Onlar ile aynı antrenmana çıkmak bile bir ayrıcalık. İlk maçıma Maliye ile oynanan hazırlık karşılaşmasında çıktım. Tabi ki üzerimde büyük bir heyecan vardı. Ama maç oynadıkça bu heyecanımı yavaş yavaş kontrol ediyorum.

Ziraat Bankası Spor Kulübü’nün 3. Lig 3 takım projesinin sana ne gibi katkıları oldu?
3.lig 3 takım projesi alt yapılarda oynayan sporcular için gerçekten büyük bir fırsat ve deneyim arz ediyor. Sonuçta bir lig maratonu yaşıyorsunuz. Kendinizden yaşça büyük ve yabancı oyuncular ile karşılaşıyorsunuz. Lig süresince çok önemli derecede bir deneyim kazanıyorsunuz. 

Takım içerisinde tecrübeli oyuncuların sana katkıları neler?
A Takımdaki abilerim bu süreçte bana çok yardımcı oluyorlar. Onlarla oynamak gerçekten bana önemli bir deneyim katıyor. Bana karşı ilgili ve motivasyonumun artmasında önemli rol oynuyorlar.

Takımımız lige iyi bir başlangıç yaptı neler söylemek istersin?
Sezon öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Milli takımlarda bulunmamız nedeni ile ilk antrenmanlara katılamadık. Fakat milli takımlardan döndükten sonra hem fiziksel hem mental olarak hazırdık. İzmir’de TSYD Turnuvası oynadık ve bu turnuvayı şampiyon olarak tamamladık. Lige de iyi bir başlangıç yaptık. Umarım devamını en iyi şekilde getirip hedeflerimize ulaşırız.

Özel hayatında nasıl birisin, boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin?
Genellikle sakin bir yapıya sahibim. Bir olaya ön yargılı yaklaşmam. Çok fazla düşünürüm. Boş zamanlarımda genellikle takım arkadaşlarımla aktiviteler yaparak geçiririm. Kahve içmeyi ve boş zamanlarımda film izlemeyi severim.

Voleybol dışında takip ettiğin bir spor branşı var mı?
Voleybolu çok seviyorum. Antrenmanlardan ve maçlardan kalan sürede diğer Avrupa liglerini takip ediyorum. Voleybolun dışında çok az rast geldiğim sürece futbolu ve basketbolu takip ediyorum.