Koray Şahin

Voleybol kariyerine nasıl başladın?

Voleybol kariyerime ilkokul beden eğitimi öğretmenim Levent Topuz sayesinde başladım ve her zamanda beni voleybola yönlendirdiği için ona minnettarım. Fiziki olarak benim voleybol branşında başarılı olacağıma inanıyordu. Şuan profesyonel bir oyuncu olmamda da onun bana büyük katkısı oldu.

Boş zamanlarında neler yaparsın?

Antrenmanlar ve maçlardan kalan boş zamanlarımda film izlemeyi ve bilgisayar başında vakit geçirmeyi çok severim. Özellikle sürekli seyahat etmemiz sebebi ile film izlemeyi çok seviyorum. Bunun dışında boş zamanlarımda arkadaşlarım ile vakit geçiriyorum.

Beraber oynadığın ve sende en çok iz bırakan oyuncu kim?

Bu sezon birlikte forma giydiğim takım arkadaşlarımdan David Lee demek istiyorum. Kulübüme onunla birlikte aynı takımda oynama şansı verdiği için şükranlarımı sunuyorum. Yerli isimlerden ise Cüneyt Dağcı demek istiyorum. A takıma çıktığım süre boyunca bana çok önemli katkıları oldu.  

Ziraat Bankası’ndaki hedefin ne?

Ziraat Bankası ile birlikte hem Avrupa’da hem de Türkiye'de bir şampiyonluk yaşamak istiyorum. Ayrıca hedeflerime uzak olduğumu düşünmüyorum. Önümüzdeki sezon yeniden Avrupa’da mücadele edeceğiz. Avrupa ve ligde önümüzdeki sezon hedeflerime ulaşmak istiyorum.

Voleybol dışında takip ettiğin bir spor branşı var mı?

Voleybol dışında ekstra yoğunluk vererek takip etmiş olduğum bir branş yok. Fakat yazılı ve görsel basından diğer branşları azda olsa takip ediyorum. 

Ziraat Bankası taraftarları hakkında ne söylemek istersin?

Sezon boyunca oynamış olduğumuz zorlu maçlarda taraftarımız bizi yalnız bırakmadı. Önemli hatırı sayılır bir taraftar kitlemiz var. Özellikle fanlarımız bizi sosyal medyadan yoğun ilgi gösteriyorlar. Ankara dışında oynamış olduğumuz Avrupa Kupası maçlarında ve Ankara’da oynamış olduğumuz maçlarda taraftarın ilgisi büyüktü. Bursa, İzmir’de yoğun ve coşkulu bir taraftar kitlesinin desteği ile mücadele ettik. Bizleri saha içerisinde pozitif şekilde etkilediler. Bu yüzden bütün taraftarlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Voleybol kariyerin süresinde unutamadığın bir anın var mı?

2014-2015 sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediye ile final four’a kalma mücadelesi vermiştik. Seride durumun 1-1’e gelmesinden sonra evimizde rakibimize karşı bir maç daha oynamıştık. Bizim için ilk dörde girmek çok önemliydi. Takım arkadaşlarım ile birlikte iyi bir performans ortaya koymuştuk. Tie-break’e giden sette son sayıyı aldıktan sonraki galibiyet sevincimi unutamıyorum. Benim için çok değerli bir maçtı.