Selim Demir

Voleybol kariyerine nasıl başladın?
Voleybola ilkokul 4. sınıfta beden öğretmenim Levent Topuz sayesinde başladım. (Prof. Dr. Mehmet Sağlam İlköğretim Okulu) İlk başta okulun atletizm takımındaydım. Beni gören ve gözlemleyen beden öğretmenim Levent Topuz beni voleybola yönlendirdi. Daha sonra okulumun voleybol takımı kadrosunda yer aldım.  

Voleybol dışında takip ettiğin bir spor branşı var mı?
Voleybol dışında NBA ve internet sporlarını takip ediyorum. Vakit buldukça NBA maçlarını izliyorum. Bunun dışında internet sporları ilgimi çekiyor. İnternet üzerinde oynanan çevrimiçi oyunlarda oynanan maçları takip ediyorum.

Voleybol kariyerin süresinde unutamadığın bir anın var mı?
Voleybol kariyerimde aldığım en anlamlı başarılardan biri kulübümde genç takımda oynarken kazandığımız PAV Ligi Şampiyonluğu oldu. Bunun benim için çok önemli bir yeri var.  Bunun dışında 2014 – 2015 sezonunda A Takımda çıktığım ilk antrenman benim için çok özeldi. Kulübüm dışında unutamadığım anlardan biri de Arhavi’de lige çıkma anımızda çok özel bir andı.

Beraber oynadığın ve sende en çok iz bırakan oyuncu kim?
2014 – 2015 sezonunda A Takımda oynarken benim için birçok anlamda örnek olabilecek İspanyol oyuncu Rodriguez vardı. Saha içinde takıma olan katkısı önemli ölçüde fazlaydı. O sezon kulübümüzün sezon sonunda belirlemiş olduğu hedefe ulaşmasında önemli bir rol oynamıştı.

Yeni sezon hazırlıkları nasıl geçiyor?
Yeni sezona yoğun bir antrenman temposu ile başladık. Hem fiziksel hem de mental olarak önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Mental olarak kulübümüzün düzenlemiş olduğu seminerlere katıldık. Bunların dışında Maliye Piyango ve Afyon Belediye Yüntaş takımları ile hazırlık maçları oynadık. Oynamış olduğumuz hazırlık maçlarında hatalarımızı ve doğrularımızı görme fırsatımız oldu. Genç ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir kadromuz var. Genç oyuncular takıma adaptasyon süreci geçiriyorlar. Onlarda oynamış olduğumuz hazırlık maçlarında pozitif bir oyun sergilediler. Şuan için her şey pozitif bir şekilde ilerliyor. Umarım sezon sonuna kadar bu şekilde devam eder.

Boş zamanlarında neler yaparsın?
Boş zamanlarımda bilgisayar oyunları oynamayı çok seviyorum. Bilgisayar oyunlarını büyük bir ilgim var. Bazen boş zamanlarımda film izlemeyi de tercih ederim. Bazı zamanlar tek başıma sinemaya gidip film izlediğimde oluyor.