Üzerimize düşenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz

Şampiyonlar Ligi kura çekiminden sonra grubumuzda oluşan takımlara baktığımızda işimizin hiç de kolay olmayacağını söyleyebilirim. Fransa şampiyonu Paris Volley, Almanya şampiyonu Friedrichshafen ve Rusya Ligi’nin en iyi takımlarından Dinamo Moskova'nın da bulunduğu B grubunda yer aldık. Bu grupta yer aldığımızdan dolayı her hangi bir endişemiz veya çekincemiz yok. Aksine böyle bir grup içinde olmak bizim için belki de iyi olacak. Çünkü geçtiğimiz sene ligdeki her maçta rakibimize gösterdiğimiz saygıdan ve kazanmak için yüzde yüzümüzü sahaya sergilemekten başka çaremiz olmayacağını biliyorduk.

Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız her setin bizim için büyük bir önemi var. Her zaman birlik içinde en üst kalitede top oynamamız gerekiyor. Burada kolay takım olmayacağını biliyoruz, bizim de taraftarımız ve çalışanlarımız ile beraber ne kadar büyük bir takım olduğumuzu şimdi Avrupa'ya gösterme zamanı olduğunu düşünüyorum. Büyük beklentiler ile yola çıkmıyoruz. İki sene önce buralara adım adım yetişen gençlerimiz ile birlikte gelmeyi, her geçen sene üzerine bir şeyler koyarak ilerlemeyi hedefledik.

Ziraat Bankası Spor Kulübü daha önceki yıllarda Challenge Kupası’nda, CEV Cup'ta belirli başarılar elde etmiş bir kulüp. Şampiyonlar Ligi’nde kulüp tarihi boyunca ilk defa mücadele edeceğiz. Hem kulübümüz hem de gençlerimiz adına önemli bir deneyim olacağını düşünüyorum. Bu konuda sorumluluğumuzun farkındayız, üzerimize düşenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz. Ülkemizi ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.

Geldiğimiz noktaya baktığımızda kulübümüzün değişen vizyonu ile beraber A takım, alt yapıları, antrenörleri ve çalışanlarla birlikte bir aile olarak emin adımlarla yol aldığımızı söyleyebilirim.
Geçtiğimiz sene Türkiye'de göstermiş olduğumuz başarı grafiğini, taraftarımız ve çalışanlarımızın da desteği ile inşallah Avrupa'da da göstermek için şimdi daha çok çalışacağız.